Sochy mluví?!

Sochy mluví…
…když, mají náladu. Vlastně ne, spíše když máte náladu vy jim naslouchat, souznít s nimi či jim oponovat, zkrátka s nimi žít.

Jak se žije se sochami?

Lehce, pokud máte otevřené oči… Nejlepší je, když se socha stane součástí vašeho života ani nevíte jak. Prostě tam je. Dáte si s ní ráno kávu cestou do práce. Postěžujete si na školní trable svých dětí cestou zpět. Přitáhne vaše oči. Přinutí vás k úsměvu. Vybídne k přisednutí. Můžete s ní rezonovat nebo nesouhlasit. A vy víte, že tam je.

A časem vám to nedá. Přistihnete se, jak nasloucháte, když vypráví svůj příběh. Kdo jsem? Proč zrovna tady? Jo vlastně tohle a tohle jsem vám měla říct…o své době, možná i sobě samé, o člověku, který mne vytvořil, o radních, kteří mně sem postavili…o lidech, kteří kolem chodí, míjejí mne bez povšimnutí či chtějí přisednout. O rukách, které se mne dotýkaly. O tom, že nejvíc vidí vždycky děti. Taky o psech a kočkách. O tom, jakou důležitost lidé přikládají svému okolí. Někdy mluví také o únavě materiálu nebo je jejich příběh už jen torzem původního příběhu.

Kde máte tu vaši sochu, partnera k rozmluvě?

Pojďme pátrat. Seriál Sochy mluví jako soap opera, promiňte tedy spíše kámen/bronz/beton/keramika či sklo/opera našeho světa tady a teď.

 

Autor: Lenka Mrázová

Pomáhám lidem bavit se poznáváním. Mojí doménou jsou jednoduché a fungující hry, tipy a návody, jak poznávat hravě historii, památky, umění a další obory lidské kultury. Poznávání bude bavit Vás i Vaše děti. Více o mně zde>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *